Skolexpeditioner

Senast uppdaterad den 29 juli 2019

Skoladministratörer arbetar både med förskola, fritidshem och skola. Nedan hittar du var du kan vända dig och vilken skola som administrerar vilka förskolor och skolor.

Fritslaskolan Bjälbo, Björsgården, Fritslaskolan
0320 217725 fritslaskolan@mark.se
Hyssnaskolan Fotskäl förskola och skola, Hyssna förskola och skola
0320 218805 hyssnaskolan@mark.se fotskalskolan@mark.se
Lyckeskolan Lyckegården, Näktergalen, Grundsärskolan
0320 217425 lyckeskolan@mark.se
Parkskolan Sandvallsäng, Solgården, Parkskolan
0320 217782 parkskolan@mark.se
Sjöbyskolan Björketorps förskola och skola, Loftsgården, Karstorp, Sjöbyskolan
0320 217783 sjobyskolan@mark.se, bjorketorpskolan@mark.se
Stommenskolan Rydals förskola, Stommens förskola och skola, Marieberg, Grundsärskolan
0320 217350 stommenskolan@mark.se
Strömskolan Parkängen, Snickargården, Strömbacken, Sätila förskola, Ramdalen, Smedjan, Strömskolan
0320 217432 stromskolan@mark.se
Sätilaskolan Sätilaskolan
0320 217853 satilaskolan@mark.se
Tingvallaskolan Assberg förskola, Habygården, Tingvallaskolan
0320 217469 tingvallaskolan@mark.se
Ängskolan Ängskolan 7-9
0320 217445 angskolan@mark.se
Örbyskolan Örby förskola och skola, Korshögen, Ekgården, Torestorps förskola och skola, Öxabäck förskola och skola
0320 217932 217335 orbyskolan@mark.se torestorpskolan@mark.se oxabackskolan@mark.se

Publicerad av: Marks kommun