Kokningsrekommendation

Senast uppdaterad Kl. 09:39, 2021-04-15

På grund av otjänligt vatten i Björketorp och Fotskäl går kommunen ut med en rekommendation om att koka vattnet. Berörda får information via sms när läget förändras.

Läs mer om rekommendationerna och kommunens rutiner.

Kulturskolans lärare

Senast uppdaterad den 16 februari 2021

Behöver du komma i kontakt med oss, eller är du bara nyfiken på vilka vi är som jobbar på Kulturskolan?

Blåsinstrument

Emelie Olofsson, tvärflöjt

Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Inger-Lisa Bäckvall, blockflöjt

Tel: 0767 67 09 57, mejl: inger-lisa.backvall@mark.se

Susanne Henriksson, blockflöjt

Tel: 0767 84 98 51, mejl: susanne.henriksson@mark.se

Urban Karlsson, klarinett och saxofon

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Brassinstrument och brasslek

Magnus Hylander, tuba, trombon, trumpet, horn och brasslek

Tel: 0707 27 97 63, mejl: magnus.hylander@mark.se

_____________________________________________________

Stråkinstrument

Anders Sjökvist, cello

Tel: 0705 48 31 49, mejl: anders.sjokvist@mark.se

Margit Ragnarsson, fiol

Tel: 0767 84 98 48, mejl: margit.ragnarsson@mark.se

_____________________________________________________

Piano och keyboard

Christer Nordahl, piano

Tel: 0767 84 98 43, mejl: christer.nordahl@mark.se

Susanne Henriksson, piano

Tel: 0767 84 98 51, mejl: susanne.henriksson@mark.se

_____________________________________________________

Slagverk

Rickard Jonsson, slagverk

Tel: 0761 16 27 93, mejl: rickard.jonsson@mark.se

_____________________________________________________

Solosång, gruppsång, sånglek och rytmik

Emelie Olofsson, gruppsång, sånglek och rytmik

 Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Helena Westin, gruppsång, solosång och rytmik

Tel: 0767 84 98 44, helena.westin@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd, solosång

Tel: 0707 94 41 01, ida.malkolmsson@mark.se

 _____________________________________________________

Gitarr, elgitarr och elbas 

Emelie Olofsson, gitarr

Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Jens Gullbrandsson Ahlsén, gitarr, elgitarr och elbas

Tel: 0767 84 98 40, mejl: jens.gullbrandsson@mark.se

Sebastian Caldas Zeballos, gitarr, elgitarr och elbas
Tel: 0736 93 86 26, mejl: sebastian.caldaszeballos@mark.se

Thomas Ogelid, gitarr, elgitarr och elbas

Tel: 0739 18 60 94, mejl: thomas.ogelid@mark.se

Tobias Karlsson, gitarr, elgitarr och elbas

Tel: 0767 84 98 88, mejl: tobias.karlsson@mark.se

Urban Karlsson, gitarr, elgitarr och elbas

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Cirkus

Louise Moesgaard Witthoft

Tel: 0767 84 98 47, mejl: louise.moesgaardwitthoft@mark.se

Marta Chaves De Melo
Tel: 0767 84 98 52, mejl: marta.chavesdemelo@mark.se

_____________________________________________________

Teater, dramalek

Ingrid Nilsson

Tel: 0767 84 98 46, mejl: ingrid.nilsson@mark.se

_____________________________________________________

Kreativt musikskapande

Mathias Melo

Tel: 0702 92 69 78, mejl: mathias.melo@mark.se 

 _____________________________________________________

DJ (discjockey)

Robin Johnsson
Tel: 0705 63 38 85

_____________________________________________________

Kreativa spår

Lena Persson

Tel: 0738 01 26 99, mejl: lena.persson2@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

Tel: 0707 94 41 01, mejl: ida.malkolmsson@mark.se

Publicerad av: Marks kommun