Kulturskolans lärare

Senast uppdaterad den 18 augusti 2021

Behöver du komma i kontakt med oss, eller är du bara nyfiken på vilka vi är som jobbar på Kulturskolan?

Blåsinstrument

Emelie Olofsson, tvärflöjt

Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Inger-Lisa Bäckvall, blockflöjt

Tel: 0767 67 09 57, mejl: inger-lisa.backvall@mark.se

Urban Karlsson, klarinett och saxofon

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Brassinstrument och musiklek

Magnus Hylander, tuba, trombon, trumpet, horn och musiklek

Tel: 0707 27 97 63, mejl: magnus.hylander@mark.se

Helena Westin, musiklek

Tel: 0767 84 98 44, helena.westin@mark.se

_____________________________________________________

Stråkinstrument

Anders Sjökvist, cello

Tel: 0739 52 03 61, mejl: anders.sjokvist@mark.se

Margit Ragnarsson, fiol

Tel: 0767 84 98 48, mejl: margit.ragnarsson@mark.se

_____________________________________________________

Piano och keyboard

Christer Nordahl

Tel: 0767 84 98 43, mejl: christer.nordahl@mark.se

Samuel Dellstig

Tel: 0767 84 98 51 Mejl: samuel.dellstig@mark.se

_____________________________________________________

Slagverk

Rickard Jonsson

Tel: 0761 16 27 93, mejl: rickard.jonsson@mark.se

_____________________________________________________

Solosång, gruppsång och rytmik

Emelie Olofsson

 Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Helena Westin

Tel: 0767 84 98 44, helena.westin@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

Tel: 0707 94 41 01, ida.malkolmsson@mark.se

 _____________________________________________________

Gitarr, elgitarr och elbas 

Emelie Olofsson

Tel: 0739 35 71 28, mejl: emelie.olofsson@mark.se

Jens Gullbrandsson Ahlsén

Tel: 0767 84 98 40, mejl: jens.gullbrandsson@mark.se

Sebastian Caldas Zeballos
Tel: 0736 93 86 26, mejl: sebastian.caldaszeballos@mark.se

Thomas Ogelid

Tel: 0739 18 60 94, mejl: thomas.ogelid@mark.se

Tobias Karlsson

Tel: 0767 84 98 88, mejl: tobias.karlsson@mark.se

Urban Karlsson

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Cirkus

Louise Moesgaard Witthoft

Tel: 0767 84 98 47, mejl: louise.moesgaardwitthoft@mark.se

Marta Chaves De Melo
Tel: 0767 84 98 52, mejl: marta.chavesdemelo@mark.se

_____________________________________________________

Teater, dramalek

Ingrid Nilsson

Tel: 0767 84 98 46, mejl: ingrid.nilsson@mark.se

_____________________________________________________

Kreativt musikskapande

Mathias Melo

Tel: 0702 92 69 78, mejl: mathias.melo@mark.se 

 _____________________________________________________

DJ (discjockey)

Under planering

_____________________________________________________

Kreativa spår

Lena Persson

Tel: 0738 01 26 99, mejl: lena.persson2@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

Tel: 0707 94 41 01, mejl: ida.malkolmsson@mark.se

Publicerad av: Marks kommun