Kulturskolans lärare

Senast uppdaterad den 5 september 2018

Behöver du komma i kontakt med oss, eller är du bara nyfiken på vilka vi är som jobbar på Kulturskolan?

Blåsinstrument

Antonio Tafuri, tvärflöjt

Tel: 0767 84 98 41, mejl: antonio.tafuri@mark.se

Inger-Lisa Bäckvall, blockflöjt

Tel: 0767 67 09 57, mejl: inger-lisa.backvall@mark.se

Susanne Henriksson, blockflöjt

Tel: 0767 84 98 51, mejl: susanne.henriksson@mark.se

Urban Karlsson, klarinett, och saxofon

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Brassinstrument och brassrytmik

Lars Sandin, tuba, trombon, trumpet, horn och brassrytmik

Tel: 0707 27 97 63, mejl: lars.sandin@mark.se

_____________________________________________________

Stråkinstrument

Anders Sjökvist, cello

Tel: 0705 48 31 49, mejl: anders.sjokvist@mark.se

Margit Ragnarsson, fiol

Tel: 0767 84 98 48, mejl: margit.ragnarsson@mark.se

_____________________________________________________

Piano och keyboard

Christer Nordahl, piano

Tel: 0767 84 98 43, mejl: christer.nordahl@mark.se

Susanne Henriksson, piano

Tel: 0767 84 98 51, mejl: susanne.henriksson@mark.se

_____________________________________________________

Slagverk

Rickard Jonsson, slagverk

Tel: 0761 16 27 93, mejl: rickard.jonsson@mark.se

_____________________________________________________

Sång och rytmik

Helena Westin, sång, rytmik

Tel: 0767 84 98 44, helena.westin@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd, sång

Tel: 0707 94 41 01, ida.malkolmsson@mark.se

_____________________________________________________

Gitarr, elgitarr och elbas

Antonio Tafuri, gitarr

Tel: 0767 84 98 41, mejl: antonio.tafuri@mark.se

Jens Gullbrandsson Ahlsén, gitarr

Tel: 0767 84 98 40, mejl: jens.gullbrandsson@mark.se

Sebastian Caldas Zeballos, gitarr
mejl: sebastian.caldaszeballos@mark.se

Tobias Karlsson, gitarr

Tel: 0767 84 98 88, mejl: tobias.karlsson@mark.se

Urban Karlsson, gitarr

Tel: 0767 84 98 53, mejl: urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Cirkus

Louise Moesgaard Witthoft, cirkus

Tel: 0767 84 98 47, mejl: mailto:louise.mosegaardwitthoft@mark.se

Marta Chaves De Melo, cirkus
mejl: marta.chavesdemelo@mark.se

_____________________________________________________

Teater och dramalek

Elina Wadman

Tel: 0767 84 98 46, mejl: elina.wadman@mark.se

_____________________________________________________

Kreativa spår

Lena Persson

Tel: 0738 01 26 99, mejl: lena.persson2@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

Tel: 0707 94 41 01, mejl: ida.malkolmsson@mark.se

Publicerad av: Marks kommun