Kulturskolans lärare

Senast uppdaterad den 18 augusti 2021

Behöver du komma i kontakt med oss, eller är du bara nyfiken på vilka vi är som jobbar på Kulturskolan?

Blåsinstrument

Emelie Olofsson, tvärflöjt

073 935 71 28, emelie.olofsson@mark.se

Inger-Lisa Bäckvall, blockflöjt

076 767 09 57, inger-lisa.backvall@mark.se

Urban Karlsson, klarinett och saxofon

076 784 98 53, urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Brassinstrument och musiklek

Magnus Hylander, tuba, trombon, trumpet, horn och musiklek

070 727 97 63, magnus.hylander@mark.se

Helena Westin, musiklek

076 784 98 44, helena.westin@mark.se

_____________________________________________________

Stråkinstrument

Anders Sjökvist, cello

073 952 03 61, anders.sjokvist@mark.se

Margit Ragnarsson, fiol

076 784 98 48, margit.ragnarsson@mark.se

_____________________________________________________

Piano och keyboard

Christer Nordahl

076 784 98 43, christer.nordahl@mark.se

Weronica Nordh

076 784 98 51, weronica.nordh@mark.se

_____________________________________________________

Slagverk

Rickard Jonsson

076 116 27 93, rickard.jonsson@mark.se

_____________________________________________________

Solosång och gruppsång 

Helena Westin

076 784 98 44, helena.westin@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

070 794 41 01, ida.malkolmsson@mark.se

 _____________________________________________________

Gitarr, elgitarr och elbas 

Emelie Olofsson

073 935 71 28, emelie.olofsson@mark.se

Jens Gullbrandsson Ahlsén

076 784 98 40, jens.gullbrandsson@mark.se

Sebastian Caldas Zeballos

073 693 86 26, sebastian.caldaszeballos@mark.se

Thomas Ogelid

073 918 60 94, thomas.ogelid@mark.se

Urban Karlsson

076 784 98 53, urban.karlsson@mark.se

_____________________________________________________

Cirkus

Louise Moesgaard Witthoft

076 784 98 47, louise.moesgaardwitthoft@mark.se

Marta Chaves De Melo

076 784 98 52, marta.chavesdemelo@mark.se

_____________________________________________________

Teater, dramalek

Lena Persson

076 784 98 46, lena.persson2@mark.se

_____________________________________________________

Digitalt musikskapande

Mathias Melo

070 292 69 78, mathias.melo@mark.se 

_____________________________________________________

Kreativa spår

Lena Persson

076 784 98 46lena.persson2@mark.se

Ida Malkolmsson Gadd

070 794 41 01, ida.malkolmsson@mark.se

Publicerad av: Marks kommun