Kontakt

Senast uppdaterad den 20 september 2019

På Marks Gymnasieskola jobbar drygt 200 personer. Förutom lärare träffar du här skolledare, administratörer, bibliotekarier, kuratorer, skolsköterskor, vaktmästare, ungdomsutvecklare, skolmatspersonal, tekniker, städpersonal samt studie- och yrkesvägledare.

Vi är många som jobbar för att din tid på gymnasiet ska bli riktigt bra!


EXPEDITIONEN

0320 21 73 70
marksgymnasieskola@mark.se

REKTOR

Markus Ring

markus.ring@mark.se
Kontakta Markus för övergripande frågor, exempelvis ekonomi, mediakontakter och samverkan med näringsliv.

BITRÄDANDE REKTORER

Jonas Andersson

jonas.andersson@mark.se
Kontakta Jonas för frågor som gäller bygg- och anläggningsprogrammet, el- och energiprogrammet, industritekniska programmet och lärlingsutbildningar.

Tinah Hallberg

tinah.hallberg@mark.se
Kontakta Tinah för frågor som gäller naturvetenskapsprogrammet, samhällsvetenskapsprogrammet, teknikprogrammet samt vård- och omsorgsprogrammet.

Per Nydahl

per.nydahl@mark.se
Kontakta Per för frågor som gäller introduktionsprogrammen.

Johan Westerberg

johan.westerberg@mark.se
Kontakta Johan för frågor som gäller ekonomiprogrammet, estetiska programmet och idrottsgymnasiet.

ENHETSCHEF

Malin Ankarstrand

malin.ankarstrand@mark.se
Kontakta Malin för frågor som gäller lokaler, fastighet och säkerhet, bibliotek samt marknadsföring.

HAR DU SYNPUNKTER?

Om du vill framföra förslag på förbättringar eller om något på skolan inte motsvarar dina förväntningar bör du framföra det. Du gör det enklast genom att använda kontaktformuläret som du hittar via länken Synpunkter och felanmälan

Publicerad av: Marks Gymnasieskola