"Skugga" ett program

Senast uppdaterad den 11 oktober 2023

Vill du vara med en dag på ett program för att se hur det är att gå på Marks Gymnasieskola? Då kan du boka "skuggning" hos oss!

Att skugga en student eller ett program innebär att du får följa med på lektioner, träffa lärare och delta i annat som står på schemat. Du är varmt välkommen att kontakta det program du är intresserad av för att boka ett datum.

Kontaktpersoner på programmen: Datum för skuggning:
Barn- och fritidsprogrammet

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
Bygg- och anläggningsprogrammet

Jesper Lindholm, programansvarig
jesper.lindholm@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
Ekonomiprogrammet

Johannes Andrén, programansvarig
johannes.andren@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
El- och energiprogrammet

Kristian Keronen, programansvarig
kristian.keronen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 

Estetiska programmet

Eva Bäcklund, programansvarig
eva.backlund@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
Fordons- och transportprogrammet

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
Försäljnings- och serviceprogrammet

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Hantverksprogrammet Frisör

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Industritekniska programmet

Andreas Johansson, programansvarig
andreas.johansson3@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Naturvetenskapsprogrammet

Lena Arvidsson, lärare
lena.arvidsson2@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
Samhällsvetenskapsprogrammet

Ingrid Nedestam, programansvarig
ingrid.nedestam@mark.se

Onsdag 26 april, med start kl 08:15.
Teknikprogrammet

Michael Dahlberg, programansvarig
michael.dahlberg@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.
VVS- och fastighetsprogrammet

Ann-Sofi Sinkkonen, lärlingssamordnare
ann-sofi.sinkkonen@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Vård- och omsorgsprogrammet

Ida Wilson, programansvarig
ida.wilson@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet. 
Idrottsgymnasiet

Fredrik Larzénius, samordnare
fredrik.larzenius@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.

Anpassad gymnasieskola

Helena Birgersson, programansvarig
helena.birgersson@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.

Introduktionsprogrammet

Daniel Janevski, samordnare
daniel.janevski@mark.se

Enligt överenskommelse med programmet.

Publicerad av: Marks kommun