Aktiviteter för dig som är äldre

Senast uppdaterad den 25 januari 2023

Fredag 20 januari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 23 januari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 24 januari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Onsdag 25 januari

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Hajom, Församlingshemmet

Sopplunch klockan 12

Fredag 27 januari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 30 januari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 31 januari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Fredag 3 februari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 6 februari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 7 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Gemenskap för finsktalande klockan 15

Onsdag 8 februari

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Öxabäck, Bygdegården

Sopplunch klockan 12.30

Kinna, Malmsäter

Musikkafé klockan 14.30

Torsdag 9 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Bingo klockan 14

Fredag 10 februari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Skene, Järnvägsgatan

Målarworkshop klockan 15

Måndag 13 februari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 14 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Älekulla, Församlingshemmet

Lunch klockan 13

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Fredag 17 februari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Kinna, Malmsäter

Målarworkshop klockan 14.30

Måndag 20 februari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Björketorp, Församlingshemmet

Bingo klockan 14

Tisdag 21 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Träff klockan 15

Onsdag 22 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Musikkafé klockan 10.30

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Hajom, Församlingshemmet

Sopplunch klockan 12

Kinna, Malmsäter

Bingo klockan 14.30

 Fredag 24 februari

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 27 februari

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 28 februari

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Älekulla, Församlingshemmet

Våffelkafé klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Fredag 3 mars

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 6 mars

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 7 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

 Skene, Järnvägsgatan

Gemenskap för finsktalande klockan 15

Onsdag 8 mars

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Öxabäck, Bygdegården

Sopplunch klockan 12.30

Kinna, Malmsäter

Musikkafé klockan 14.30

Torsdag 9 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Bingo klockan 14

Fredag 10 mars

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 13 mars

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 14 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Älekulla, Församlingshemmet

Lunch klockan 13

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Fredag 17 mars

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 20 mars

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 21 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Bingo klockan 15

Onsdag 22 mars

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Hajom, Församlingshemmet

Sopplunch klockan 12

Ubbhult, Bygdegården

In i musiken 2.0 klockan 14.30

Örby, Dagcentralen

Körkafé klockan 14.30

Kinna, Malmsäter

Musikkafé klockan 14.30

Fredag 24 mars

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 27 mars

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 28 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Älekulla, Församlingshemmet

Våffelkafé klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Onsdag 29 mars

Öxabäck, Dagcentralen

Musikkafé klockan 10.30

Fredag 31 mars

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 3 april

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 4 april

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Gemenskap för finsktalande klockan 15

Onsdag 5 april

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Kinna, Malmsäter

Bingo klockan 14.30

Torsdag 6 april

Öxabäck, Dagcentralen

Bingo klockan 14

Fredag 7 april

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 10 april

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 11 april

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Älekulla, Församlingshemmet

Lunch klockan 13

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Onsdag 12 april

Öxabäck, Bygdegården

Sopplunch klockan 12.30

Fritsla, Folkets Hus

Författarbesök klockan 14.30

Fredag 14 april

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 17 april

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 18 april

Älekulla, Församlingshemmet

klockan

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Träff klockan 15

Älekulla, Församlingshemmet

klockan 18

Älekulla, Församlingshemmet

Föredrag klockan 18

Onsdag 19 april

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Hajom, Församlingshemmet

Sopplunch klockan 12

Kinna, Malmsäter

Musikkafé klockan 14.30

Fredag 21 april

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Måndag 24 april

Björketorp, Församlingshemmet

Gymnastik klockan 10

Bingo klockan 14

Tisdag 25 april

Älekulla, Församlingshemmet

Våffelkafé klockan 10

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Kinna, Malmsäter

Gymnastik klockan 14.30

Onsdag 26 april

Öxabäck, Dagcentralen

Musikkafé klockan 10.30

Fredag 28 april

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Tisdag 2 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Gemenskap för finsktalande klockan 15

Onsdag 3 maj

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Torsdag 4 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Bingo klockan 14

Fredag 5 maj

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Tisdag 9 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Fredag 12 maj

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Lördag 13 maj

Skene, Järnvägsgatan

En sommardröm klockan 13.30

Tisdag 16 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Skene, Järnvägsgatan

Träff klockan 15

Onsdag 17 maj

Hyssna, Stomsåker

Bingo klockan 10.30

Fredag 19 maj

Ubbhult, Klubbhuset

Bingo klockan 09.30

Tisdag 23 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

Hajom, Församlingshemmet

Stickkafé klockan 14

Tisdag 30 maj

Öxabäck, Dagcentralen

Gymnastik klockan 10

 

 Vill du hjälpa till? 

Vill du hjälpa till är du också varmt välkommen. I så fall kontaktar du frivilligsamordnare på frivilligverksamheten@mark.se eller på telefon 0320 21 78 28.

Publicerad av: Marks kommun